Pokerio mokykla pralaimėjo teismą dėl 800 tūkstančių prizo
Profesionalūs pokerio žaidėjai ir pokerio mokyklų įkūrėjai Erikas Laugžemys (slapyvardis "djerikas") ir Paulius Vaitiekūnas (slapyvardis "D3cor") iš savo mokinio teisme bandė prisiteisti daugiau nei 400 tūkstančių eurų, tačiau liko nieko nepešę (apie tai plačiau rašyta čia). Pastarieji turės ne tik padengti keliolika tūkstančių eurų siekiančias bylinėjimosi išlaidas, bet ir nutraukti su maždaug šimtu asmenų pokerio profesionalų pasirašytas sutartis.
Ši istorija prasidėjo nuo to, jog du gerai žinomi profesionalūs pokerio žaidėjai E.Laugžemys ir P.Vaitiekūnas prieš kelerius metus nusprendė savo žinias perteikti kitiems asmenims. Pastarieji dėl šios priežasties įregistravo individualią veiklą ir pradėjo teikti žinias, tiek finansinę paramą asmenims, kurie turėjo perspektyvų sėkmingai žaisti pokerį.
E.Laugžemys ir P.Vaitiekūnas taip pat rengdavo pokerio stovyklas Trakuose, į kurią atvykę asmenys ne tik mokėsi žaisti pokerį, bet ir bendravo su savo pokerio mokytojais, aktyviai leido laiką.
Pokerio mokytojai kiekvieną kartą su perspektyviais pokerio žaidėjai sudarydavo susitarimą, jog pastarieji padengs išlaidas, jog asmuo galėtų dalyvauti įvairiuose turnyruose ir užsidirbti, tačiau to kaina buvo, jog visą pelną reikėjo dalytis per pusę.
Neilgai trukus profesionalūs pokerio žaidėjai atrado naują talentą – Naglį Vitkauską. Mokytojai padengė pastarojo skolas, tačiau pasirašė su juo jungtinės veiklos sutartį, kuri reiškė, jog E.Laugžemysir P.Vaitiekūnas turės apmokėti N.Vitkausko dalyvavimą pokeris turnyruose ir išmokyti, kaip jį žaisti. Tuo tarpu mokinys iš kiekvieno savo laimėjimo turės atrėžti mokytojams pusę sumos.
Iš pradžių ši istorija niekuo neišsiskyrė, kadangi turnyruose dalyvavęs ir prizus laimėdavęs N.Vitkauskas kaip ir buvo susitarta pasidalindavo pelną su mokytojais ir rėmėjais. Visgi pastarasis prieš trejus metus internetiniame turnyre laimėjo įspūdingą 800 tūkstančių eurų sumą. Pagal sutartį pokerio žaidėjas turėjo savo mokytojams išmokėti pusę sumos, ji siekė 410 tūkstančių eurų. Visgi pastarasis išvyko iš Lietuvos, o visą laimėtą sumą persivedė į savo sąskaitą, kurią turėjo Londono finansų įstaigoje.
N.Vitkauskas atsisveikino žinute su savo mokytojais ir vėliau buvo nebepasiekiamas. Didelės sumos į savo sąskaitas nesulaukę mokytojai kreipėsi į teisėsaugą dėl pokerio žaidėjo sukčiavimo. Ši byla buvo greitai nutraukta, kadangi nusikaltimo požymių nustatyta nebuvo. E.Laugžemys ir P.Vaitiekūnas nenuleido rankų bei bandė toliau kovoti teisme civilinio proceso būdu.
Visgi Apeliacinis teismas pokerio mokytojams palankaus sprendimo nepriėmė. Teisėjų kolegija nusprendė šį ieškinį atmesti ir priteisė 19 tūkst. bylinėjimosi išlaidų. Taip pat nustatyta, jog jungtinės veiklos sutartis su žaidėju nėra galiojanti, nes ji skatina asmenis užsiimti azartiniais žaidimais. Tai reiškia, jog taip pat negalioja E.Laugžemio ir P.Vaitiekūno pasirašytas dar daugiau nei 100 aktyvių sutarčių su kitais pokerio perspektyviais žaidėjais.