Pasak jos, įvertinus teismo nutartyje pateiktus motyvus, vadovaujantis Azartinių lošimų įstatymu, anksčiau priimtos komisijos patvirtintų lažybų reglamentų nuostatos, kuriomis leisti lošimai internetu ir telefonu, pripažintos netekusiomis galios. Priežiūros tarnybos įsakymas įsigalios rugsėjo pabaigoje. „Kol nebus priimtas naujas Azartinių lošimų įstatymas ar šiuo metu galiojančio įstatymo papildymas ir pakeitimas, Lietuvoje negalimi jokie azartiniai lošimai internetu ar telefonu“, – sakė ji.
Naujojo Lošimų įstatymo projekto, kuris registruotas Seime, svarstymas numatytas spalį arba lapkričio mėnesį.
Lažybų bendrovių negelbėtų ir turimos užsienio šalių licencijos. Užsienyje registruotų bendrovių siūlymai lošti Lietuvos gyventojams būtų traktuojami kaip nelegalus paslaugų teikimas.
„Dabartinis galiojantis įstatymas internetinių paslaugų nereglamentuoja, todėl nėra numatytos jokios lošiančiųjų internetu apsaugos priemonės. Be to, nenumatytos priemonės, kurių galima imtis prieš nelegalius paslaugų teikėjus. Įstatymų projektuose, kurie užregistruoti Seime, yra numatyta, kokios azartinių lošimų paslaugos leidžiamos teikti internetu ir kokiomis sąlygomis, numatytos apsaugos priemonės nepilnamečiams. Taip pat numatyta, kokių priemonių galima imtis prieš nelegalius paslaugų teikėjus, kurie teiktų paslaugas neturėdami tam išduotos licencijos“, – paaiškino E.Bishop.
Tarnybos vadovė pripažino, jog šiuo metu su nelegaliais lošimų organizatoriais kovoti sekasi sunkiai, nes dabar įstatymas nenumato konkrečių priemonių (kaip, pavyzdžiui, domeno vardo blokavimas ar finansinių operacijų, susijusių su nelegalių virtualių lošimų veikla, stabdymas), kurių būtų galima imtis.
2001 m. kuriant dabar galiojantį įstatymą nebuvo pagalvota apie lošimus internetu, todėl išliko spraga, kuri iki šiol nėra panaikinta.
„Dabar labai daug dėl internetinių lošimų diskutuojama Europos Sąjungoje, rengiamos rekomendacijos dėl internetinių lošimų. Kiekviena šalis turi teisę uždrausti internetinius lošimus, nustatyti lošimų organizavimo monopolį arba taikyti lošimų internetu licencijavimo modelį“, – minėjo tarnybos vadovė.
Interesų raizgalynė
Lažybų organizatorių aljanso ir didžiausios Lietuvoje lažybų bendrovės „Top Sport“ vadovas Gintaras Staniulis 15min.lt nurodė, kad problemos galėjo būti išspręstos seniai, tačiau visi bandymai priimti nūdienos gyvenimą atitinkantį Azartinių lošimų įstatymą užstringa politikų kabinetuose.
„Įstatymas viską reglamentuotų, tačiau jis yra susijęs ir su kazino, ir su B kategorijos lošimais. Derinimai tęsiasi nuo 2006 m. Procese dalyvauja daug interesų grupių. Jau nusibodo rėkti, kad nei vienoje pasaulio šalyje nelegaliai dirbančioms bendrovėms nėra sudarytos geresnės sąlygos, nei dirbančioms legaliai. Tai nesuvokiama ir nepaaiškinama. Tiems, kas moka mokesčius, daromos kliūtys ir problemos, o nelegalai neliečiami“, – apmaudo neslėpė G.Staniulis.
Paklaustas, ką verslui reikš po savaitės įsigaliojantys ribojimai, G.Staniulis žodžių į vatą nevyniojo: „Tai būtų visiškas verslo sužlugdymas. Būtų panašu, jei važiuotumėte automobiliu ir staiga nukristų du ratai. Gal jis dar kažkiek ir važiuotų, bet turbūt netoli. Veikia principas – jei turi lazdą, tai gali ja užtvoti tiems, ką nesunku pasiekti“.
Lažybų bendrovės vadovas pateikė pavyzdį, kaip lošimų priežiūra veikia Lietuvoje ir Lenkijoje. „Šiemet mūsų remiamas Vilniaus „Žalgiris“ žaidė su Lenkijos „Lech“ klubu, kurį remia lažybų bendrovė TPS. Jie buvo įspėti, kad Lietuvoje negalima reklamuoti lažybų organizatorių, jeigu jie neturi Lietuvos licencijos. „Lech“ į tai dėmesio nekreipė, atvažiavo, sužaidė ir niekas nieko jiems nepadarė.
Po savaitės į Lenkiją turėjo važiuoti Vilniaus „Žalgiris“ su mūsų logotipu. Klubui buvo atsiųstas laiškas, kad jiems gresia vos ne baudžiamoji atsakomybė ir teko žaisti be reklamos. Tai rodo, kad Lietuvoje gali kas ką nori daryti, o Lenkija sugeba priversti įstatymų laikytis“, – komentavo G.Staniulis.
Darbo grupė į darbo posėdį renkasi antradienį. Bus vėl bandoma derinti skirtingus pasiūlymus siekiant rasti kompromisinį Azartinių lošimų variantą.