Geriausias Europos pokerio turo žaidėjas žino Lietuvą
Paklaustas, kaip tapti geriausiu „PokerStars“ Europos pokerio turo (EPT) žaidėju, Fernando Brito nedaugžodžiavo: „Viskas yra paprasta. Reikia paprasčiausiai žaisti ir ne tik stengtis laimėti, bet ir mokytis iš kitų žaidėjų.“
Vos prieš pusantrų metų „Texas Holdem“ pokerį pradėjusiam žaisti portugalui, praėjusią savaitę prestižiniame Madrido klube „Pacha“ buvo įteiktas EPT septinto sezono „Metų žaidėjo“ prizas.
Kalbėdamas su Lietuvos žurnalistais 52 metų F.Brito net kelis kartus pakartojo: „Pokeris man – tik laisvalaikio pomėgis. Nesu profesionalas.“ Tiesa, verslininko rezultatų prie pokerio stalų pavydėtų ne vienas šios srities profesionalas.
Pastarąjį sezoną F.Brito įvairiuose EPT etapuose laimėjo tris šalutinius turnyrus, viename finišavo antras, o EPT etapo Londone pagrindiniame turnyre buvo šeštas.
Geriausių metų žaidėjų rikiuotėje septintąją vietą užėmė Kristijonas Andrulis. Būtent jo pavardę portugalas ištarė paklaustas apie Lietuvą.
Finaliniame turnyre Madride F.Brito buvo 37-tas. Čia jį aplenkė vienas lietuvis – 16-ąją vietą iškovojęs ir 74 212 tūkstančių JAV dolerių prizą gavęs Domantas Klimčiauskas.
Iš penkių Ispanijos sostinėje žaidusių lietuvių į antrąją dieną dar prasibrovė Martynas Domeika. Jis iš varžybų, kurias pradėjo 686 žaidėjai, pasitraukė 125-oje vietoje. Piniginius prizus laimėjo 104 turnyro dalyviai.
Lietuvos pokerio bendruomenėje mažai žinomas M.Domeika su žmona Natalija ir ketverių metų sūnumi Dominyku įsikūrę Airijoje ir gyvena ne iš pokerio. 33 metų lietuvis yra vienintelis mūsų šalies atstovas, praėjusiais metais pasiekęs „Supernova Elite“ nario statusą pasaulio pokerio milžino „PokerStars“ interneto kambaryje. Todėl už Martyno ir jo žmonos kelionę į Madridą ir visas gyvenimo išlaidas sumokėjo „PokerStars“.
Ne iš pokerio gyvena ir EPT Metų žaidėju tapęs F.Brito. Vyras yra vedęs, turi keturis vaikus. Afrikoje jam priklauso kelios gamyklos, kurių produkcija – bulvių traškučiai, įvairūs užkandžiai, kramtomoji guma. Jis taip pat turi kelis didelius ūkius, dar vadinamus fazendomis, Brazilijoje.
– Kaip Jūsų gyvenime atsirado pokeris?, – Lietuvos žurnalistai Madride paklausė F.Brito.
– Pradėjau žaisti būdamas 18-os. Bet tai buvo kitokia pokerio rūšis – „draw“. Prieš pusantrų metų per televizorių pamačiau „Texas Holdem“ pokerį. Prisijungiau prie „PokerStars“ kambario ir pradėjau žaisti nedidelių įpirkų daugiastalius ir vieno stalo sit’n’go turnyrus (šie turnyrai prasideda, kai užsiregistruoja paskutinis žaidėjas iš numatyto skaičiaus. – Aut. past.). Po dviejų mėnesių nutariau dalyvauti pasaulinėje serijoje.
– Ar pokeryje uždirbtus pinigus skiriate verslui?
– Uždarbis iš pokerio neturi nieko bendro su verslu. Tai nepalyginama.
– Bet pokeris irgi verslas?
– Man tai skirtingi dalykai. Pinigai nėra priežastis žaisti pokerį. Tiesa, aš jau beveik pasitraukiau iš verslo. Galėsiu daugiau laiko skirti pokeriui, kuris man labai patinka.
– Ką turėčiau padaryti, kad tapčiau „Metų žaidėju“?
– Tai nėra didelė paslaptis. Reikia paprasčiausiai žaisti, ne tik stengtis laimėti prieš geriausius žaidėjus, bet ir mokytis iš jų. Nesu perskaitęs nė vienos pokerio knygos. Pagrindinė sėkmės priežastis – praktika.
– Brazilija ir Portugalija yra futbolo šalys. Gal norėtumėte įsigyti kokią komandą?
– Ne, nors prieš 15 metų buvau futbolo žaidėjų agentas. Dabar tik mėgaujasi žiūrėdamas futbolą.
– Kas pirmiausia šauna į galvą, kai išgirstate žodį Lietuva?
– Tai yra maža šalis Europos viduryje. Turiu keletą pažįstamų iš Lietuvos. Geriausiai žinau Kristijoną Andrulį, nes jis žaidžia aukštų įpirkų turnyruose. Jis – labai geras žaidėjas. Taip pat žinau Antaną Guogą Tony G, bet asmeniškai jo nepažįstu.
15min.lt