ES sieks Čekijoje uždrausti gladiatorių kovas

Visoje Čekijoje pridygo neteisėtų kovos klubų, kuriuose kovoja gladiatoriais persirengę vyrai. Lažybų tinklus suformavusios brutalios kovos patraukė Europos Sąjungos (ES) pareigūnų, kurie siekia šį sportą uždrausti, dėmesį, rašo leidinys "The Scotsman".

Paaiškėjo, kad lažybos į Čekiją, kuri mažiau nei po dviejų savaičių prisijungs prie ES, pritraukia šimtus Vokietijos turistų, atvykstančių stebėti neteisėtų reginių. Kovose leidžiama viskas, išskyrus ginklus. Jas matę asmenys Čekijos laikraščiams sakė, jog kovoms pasibaigus Čekijos ir kaimyninės Slovakijos kovotojai dažnai būna siaubingai sumušti.

Susirėmimai gali be pertraukų vykti ilgiau nei valandą. Vienas laikraštis pranešė, kad vyrai už kovą gauna 400 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų (2066 litus). Šis atlygis yra labai didelis abiejose šalyse, kuriose darbo užmokestis yra daug mažesnis nei Vakaruose. Vyrai dėvi gladiatorių šalmus ir šarvus, tačiau jiems neleidžiama naudoti ginklų.

Daugelis kovų yra rengiamos apleistuose buvusiuose sovietinės kariuomenės barakuose ir kiekvieną savaitgalį pritraukia daugybę lažybininkų. Liudininkų teigimu, kovotojai prieš susirėmimus yra laikomi metaliniuose narvuose, kuriuose žiūrovai prieš statydami sumas gali vyrus apžiūrėti tarsi žvėris. Slovakijos leidinys "Narodna Obroda" rašė, jog vyrai dėl kovų yra netekę akių, susilaužę daugybę kaulų ir patyrę kraujo išsiliejimą į smegenis.

Briuselio pareigūnų manymu, tokiems barbariškiems reginiams Europos Sąjungoje nėra vietos. Todėl pareigūnai paragino Čekijos tarnybas kovas uždrausti.

Vokietijos žmogaus teisių aktyvistas Johannes Koehleris (Johanesas Keleris), kuris pats matė vieną kovą, teigė matytu reginiu pasibaisėjęs. J.Koehleris sakė, kad kova vyko apleistame mūriniame pastate netoli Čekijos pasienio miesto Karlovy Varų.

"Tai buvo tarsi meškų pjudymas ar šunų kovos, tačiau su žmonėmis, - pasakojo vokietis. - Daugelis vyrų buvo darbininkai, su tatuiruotėmis, tikriausiai - bedarbiai ir praradę viltį, tikrai ne tokie, kuriuos pavadinčiau aukščiausios klasės atletais. Prieš jiems įžengiant į plikos žemės ringą, apsuptą metaliniais strypais, panašiais į narvus, kuriuose jie laikomi prieš susirėmimą, tvyrojo karnavalo nuotaika".

J.Koehleris pridūrė: "Jie vilkėjo romėniškais kostiumais, o kai kurie dėvėjo metalines pirštines. Kovotojai buvo su burnų apsaugomis. Tai buvo spardymo, mušimo, kraujo taškymo ir kaulų laužymo reginys. Buvo siaubinga. Liūdniausia tai, kad žmonės negalėjo pasakyti, kad jiems jau gana. Tai turėjo nuspręsti jų "treneriai". Tai galėjo įvykti, kai vyrai jau buvo žaizdoti, kraujuoti ir nebepajėgė stovėti".

Manoma, kad neteisėtas kovas organizuoja asmenys, susiję su Lenkijos ir Rusijos organizuotais nusikaltėliais.